Strona główna > Oferta > Electro-Voice

Electro-Voice

Historia EV

Rozwój firmy Electro-Voice jest klasyczną amerykańską historią drogi do sukcesu. Firma założona w 1926 roku mieszcząca się początkowo w suterenie jednej z firm produkujących opony w stanie Indiana (U.S.A.) jest obecnie dominującą potęgą o światowym zasięgu w dziedzinie projektowania i produkcji najwyższej jakości urządzeń do reprodukcji dźwięku.

W sprzęt tej marki wyposażone są liczne rozgłośnie radiowe i studia nagrań. Systemy nagłaśniające EV zainstalowano w wielu miejscach na świecie. Z dobrodziejstw tych systemów korzystają centra sztuk, sportu i transportu (np. porty lotnicze), kościoły, kina, teatry, dyskoteki i kluby muzyczne, puby. Jednak największą popularnością cieszą się doskonałe systemy koncertowe dużych mocy, do których zalicza się najbardziej dynamiczny (>150dB) konwencjonalny system koncertowy świata X-Array używany m.in. podczas słynnej trasy koncertowej grupy The Rolling Stones (1997/98), oraz nowoczesne systemy liniowe X-Line, Xlc i Xlvc.

Co zdecydowało o tak wielkim sukcesie Electro-Voice? EV stanął na wysokości zadania spełniając wszystkie wymagania ciągle niezadowolonych klientów. Zaowocowało to licznymi przedsięwzięciami wprowadzanymi sukcesywnie przez firmę na rynek muzyczny. Pierwszym sukcesem było wynalezienie w 1934 roku przez EV przetwornika mikrofonowego, i choć było to ponad pół wieku temu, technologia ta jest używana do dzisiaj.

W 1954 roku Electro-Voice przedstawił technologię Variable-D® redukującą niskie częstotliwości w konwencjonalnych mikrofonach kardioidalnych, dzięki której osiągnięto dużo wyższą jakość rejestrowanego wokalu, co pozwoliło także wykorzystać mikrofony na potrzeby kościołów i sal konferencyjnych.

W 1963 roku firma Electro-Voice otrzywała nagrodę Academy of Motion Picture Award za prace nad mikrofonem EV 642 Cardiliner, którego zastosowanie dla potrzeb filmu znacznie podniosło jakość reprodukowanego dźwięku.

W 1974 roku EV rozwinął produkcję tub stałokierunkowych (CD horns). Pozwoliło to na uzyskanie lepszego rozsyłu dźwięku przy szerszym paśmie przenoszenia bez jakichkolwiek strat na jego jakości. W 1986 roku Electro-Voice zrewolucjonizował rynek muzyczny wprowadzając technologię Manifold Technology®, co znacznie wpłynęło na rozwój dużych systemów koncertowych.

W 2000 roku EV zaprezentował liniowy system koncertowy X-Line, który stał się przebojem światowym i jednym z niewielu systemów zapewniających liniowość w zakresie częstotliwości ponad 8kHz.

W 2007 roku marka EV obchodziła swoje 80. urodziny. Pomimo "sędziwego" wieku nadal zajmuje pozycję światowego lidera w dziedzinie produkcji profesjonalnych urządzeń elektroakustyczych.