Strona główna > Oferta > Electro-Voice > Mikrofony przewodowe

Mikrofony przewodowe

Historia EV to światowa historia mikrofonu

Marka Electro-Voice kojarzy się z reguły z najlepszymi na świecie systemami nagłaśniającymi, zarówno tymi dużymi, jak i tymi popularnymi. Nazwy takie jak Eliminator, Sx, X-Array, X-Line znają wszyscy. Mało komu przyszłoby na myśl, żeby EV kojarzyć z jednymi z najlepszych mikrofonów dostępnych na rynku, choć tak naprawdę historia EV zaczęła się właśnie od mikrofonu.

Mikrofony Electro-Vocie

Firma Electro-Voice została założona w 1927 roku. Siedem lat później (1934) EV wynalazł hum-buckingową cewkę mikrofonową, która do dziś (70 lat później) nadal stanowi standard w światowej produkcji mikrofonów. To był początek ogromnego sukcesu Electro-Voice w dziedzinie projektowania i produkcji mikrofonów. W 1940 roku EV przedstawił system redukcji szumów dla mikrofonów, co zrewolucjonizowało komunikację w czołgach i lotnictwie. W 1954 roku Electro-Voice wprowadził technologię Variable-D® redukującą niskie częstotliwości w konwencjonalnych mikrofonach kardioidalnych, dzięki której osiągnięto dużo wyższą jakość rejestrowanego wokalu. Nareszcie można było używać mikrofonów bardzo blisko źródła nie tracąc na czystości i czytelności reprodukowanego dźwięku. Mikrofony takie jak RE20 i RE27 stały się standardami zarówno w studiach, jak i na scenach koncertowych całego świata.

W 1963 roku firma Electro-Voice otrzywała nagrodę Akademii Filmowej (Academy of Motion Picture Award) za prace nad mikrofonem typu „shotgun” EV 642 Cardiliner®, którego zastosowanie znacznie podniosło jakość reprodukowanego dźwięku dla potrzeb filmu. Po dzień dzisiejszy Electro-Voice kontynuuje wprowadzanie nowych standardów dla mikrofonów. To właśnie EV jako pierwszy skonstruował i wprowadził na rynek mikrofony dynamiczne oparte na przetwornikach neodymowych (N/DYM®) zapewniające najwyższą jakość i dynamikę dźwięku dorównujące czytelności mikrofonom pojemnościowym. W 2000 roku EV wprowadził unikalną technologię VOB™ (Vocal-Optimized Bass) redukującą zniekształcenia na wyjściu mikrofonów dynamicznych w paśmie niskich częstotliwości, przez co dźwięk staje się cieplejszy, a wokal bardziej zrozumiały. Nawet przy szerszym zakresie odległości źródła od kapsuły dźwięk jest czysty i czytelny. VOB™ przeciwdziała efektom zbliżeniowym, sybilacji (sykom głosek szumiących) oraz podmuchom przy wymawianiu głosek wybuchowych (P-popping).

Obecnie Electro-Voice mikrofony przeżywają swój renesans. Firma stawia na rozwój tej gałęzi produkcji i znacznie obniża ceny. Warto zainteresować się aktualną ofertą EV. Doskonałe mikrofony, które wczoraj były uznawane za bardzo drogie, dziś oferowane są w znacznie atrakcyjniejszych cenach niż podobne modele oferowane przez konkurencję. Gdyby nie EV, nie byłoby dzisiejszych mikrofonów Shure, AKG, Sennheiser czy innych marek. EV zawsze wyznaczał i będzie wyznaczać standardy światowe w tej dziedzinie.